Другий тренінг «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» завершився у Кролевці
Другий тренінг «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» у рамках Проєкту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії, координатором якого є Сумський національний аграрний університет, завершився для представників Кролевецької територіальної громади.

Завдяки тренерці Світлані Луценко учасники мали можливість пропрацювати свою бізнес-ідею та дізналися як реалізувати її у межах своєї громади. А Олександр Коваленко розповів про вже діючі успішні стартапи, що функціонують, як у області, так і в Україні.

Під час ділової гри потенційні бенефіціари моделювали ситуації ведення підприємницької діяльності. Крім того, учасники обговорили і пропрацювали свої найбільші страхи, що можуть виникнути у веденнні своєї справи. Кінцевим етапом стало створення готового бізнес-плану, який можна використати на конкурсі стартапів, що стане наступним етапом проєкту. Усі бажаючі зможуть пройти навчання з туризму і крафту на базі Сумського національного аграрного університету.

Цього разу від учасників надійшло багато цікавих бізнес-ідей та ініціатив, серед яких:
– надання послуг активного туризму цілий рік, у незалежності від сезону;
– крафтове виробництво тканних рушників, вишиванок, скатертин, серветок, торбинок, краваток, панно, сувенірної продукції, наволочок, фартухів, чохлів для телефонів з традиційним кролевецьким орнаментом;
– надання послуг зеленого туризму, а саме відкриття садиби зеленого туризму із наданням супутніх послуг, наприклад: кінні прогулянки, катання на човні, відвідування музейної кімнати, прогулянка по парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва “Камінський”, відвідування геологічного заказнику міцевого значення “Камінські піщаники”; дегустація крафтових продуктів із власної садиби;
– організація лавандової садиби шляхом вирощування лаванди, виробництва крафтової продукції із лаванди, створення зони відпочинку та місця для фотосесії з наданням супутніх послуг, таких як: оренда поля для фотосесії, оренда зеленої садиби для відпочинку, організація романтичних побачень, продаж букетів з лаванди, катання на човні по стариці р.Сейм;
– створення приватного підприємства на якому передбачається виробництво товарів для відпочинку та туризму: гамаки, гойдалки, шезлонги, лежаки, дрібні меблі та аксесуари для пікніку та відпочинку.

Бажаємо учасникам натхнення, сил та удачі у втіленні своїх бізнес-ідей!
А також чекаємо бажаючих на наступних тренінгах!