У Кролевці навчали як розпочати та розвивати свій бізнес
Тренінг «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» у рамках проєкту «Розширення можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини» стартував для представників Кролевецької територіальної громади і триватиме 5 днів.
Даний проєкт реалізується Міжнародною організацією праці за фінансування Міністерства закордонних справ Данії, у партнерстві Сумською обласною держадміністрацію, обласним центром зайнятості, Глухівською, Есманьською, Кролевецькою, Путивльською, Новослобідською громадою. Координує проєкт Сумський національний аграрний університет, на базі якого бажаючі пройдуть навчання з туризму та виробництва крафту.
Про особливості та переваги проєкту розповів асистент менеджера проєкту -Олександр Коваленко. А також продемонстрував бізнес-ідеї, які уже вдалося успішно реалізувати на Сумщині та в Україні у цілому.
Керівниця освітньо-комунікаційного центру Світлана Ярощук ознайомила присутніх з правилами участі у тренінгу, розповіла про важливі технічні й організаційні моменти проєкту.
Сертифікована тренерка МОП – Світлана Луценко представила програму тренінгів, розповіла у якому форматі буде проходити навчання та які результати будуть досягнуті по його закінченню. Традиційно тренінг розпочався зі знайомства учасників, де кожен розповів якою справою займається зараз та поділився ідеєю, яку протягом тижня вони перетворюватимуть у повноцінний стартап. У перший день тренінгу слухачі дізналися про те як генерувати та обрати затребувану актуальну бізнес-ідею, про види та сфери бізнесу, про те, що це зміст бізнес-плану та проаналізували свою готовність до підприємництва.
Також протягом тижня учасники вивчатимуть наступні теми:
– Види та сфери бізнесу;
– Бізнес-ідея, джерела бізнес-ідеї;
– Бізнес-план;
– Маркетинг;
– Робота з персоналом;
– Закупівлі;
– Розрахунок собівартості;
– Фінансове планування;
– Стартовий капітал;
– Можливості для бізнесу.
Окрім того, потенційні бенефіціари у діловій грі змоделюють ситуації, які можуть трапитись у їхній підприємницькій діяльності, що допоможе у майбутньому бути готовими до незапланованих подій.
Після тренінгу команда СНАУ відвідала ботанічну пам’ятку природи загальнодержавного значення в Україні яблуню-колонію, а також музей Кролевецього ткацтва, що насправді є неповторними туристичними магнітами Кролевця.